.

Silniční doprava

Neméně důležitou částí vaší infrastruktury by měly být silnice. Silniční dopravu se vyplatí zavádět především mezi blízkými průmysly (do 10-20 bloků) pro přepravu nákladu, mezi malými městy pro cestující, nebo mezi továrnou na okraji města a centrem města pro dopravu zboží. Taktéž je dobré silniční dopravu využívat pro kombinovanou přepravu (zmiňuje se o tom článek železnice). Nedoporučuji zavádět silniční dopravu mezi vzdálenějšími průmysly s velkou produkcí, nebo mezi velkými městy. Přestože to bude celkem hodně vydělávat, uvědomte si, že po několika letech (11 u první řady vozidel) vám vozidla začnou zastarávat. Taktéž ve většině případů vám bude na stanici čekat obrovské množství nákladu, což správnému hráči drásá srdce.

Dálnice

Druhy silnic a vozidla

Existují pouze 2 druhy silnic: normální a jednosměrné. Jednosměrné budete používat pouze tehdy pokud si budete chtít hrát, třeba stavět dálnice (na obrázku navrchu), nebo usměrňovat provoz na autobusovém nádraží. Vozidel je více druhů (na jednu komoditu bývají 3-4 vozidla, která se postupem času mění), ale vždy platí jedno: Čím je vozidlo modernější tím je lepší (má větší kapacitu, rychlost, životnost...), a to za navýšení ceny pouze kolem 10%. Podrobné srovnání vozidel naleznete zde.

Nezapomeňte tedy, že silniční doprava by neměla být páteřní. Uvidíte, že později ji budete používat třeba jen jako autobus, který doveze lidi na vlak apod. Podívejte se na krátké video, které ukáže, jak zavést první autobusovou linku: