.

Multiplayer

Pokud chcete hrát hru s více hráči, je to v TTDčku velmi jednoduché. Jestliže nechcete spustit vlastní server (nebudu se tím zabývat), přejděte do složky Více hráčů, dále vyberte vypsané - ano, následně dejte najít server a nakonec si můžete vybírat ze široké nabídky serverů. Pokud třeba chcete hrát s kamarádem, nemusíte spouštět vlastní server, ale můžete přijít na server, kde nikdo není. Upozorňuji, že některé servery můžou chtít registraci, a že se i při multiplayeru ukládají autosavy. Hra také (logicky) nejde zrychlit nebo zastavit. Různé servery mají také různé nastavení.

Vysvětlivky značek

Sloupec Hráčů udává, kolik je na světě hráčů. Nepřipojujte se pokud je např. 15/15 nebo je na serveru pouze jeden hráč. Sloupec rozměry mapy udává rozlehlost světa - čím větší, tím méně konkurence. Datum udává aktuální rok na serveru - po roce 2050 bych se už nepřipojoval. Čím menší číslo je ve sloupci roků, tím větší máte šanci na to, že se stanete vítězem. Pozor, některé servery se třeba po 3 letech restartují. Zelený puntík znamení kompatibilní verze i grafiky. Žlutý, že si budete muset nějaké grafiky stáhnout, a červená, že máte jinou (nekompatibilní) verzi hry. Vedle těchto puntíků se také zobrazuje u zaheslovaných her zámek. A nakonec vlaječka - ta značí jazyk na serveru. Nebojte - i pár českých serverů tam je. Nebojte se ani připojit k mezinárodním (vlajka OSN), britským, nebo polským serverům.

Připojení na server

Klikneme na název serveru a následně v pravém dolním rohu klikneme na tlačítko Přidat se. Pokud má server žlutý puntík, klikneme ještě na Hledat chybějící obsah online a stáhneme potřebné grafiky. Dále klikneme na tlačítko Nová společnost. Pokud je server plný, můžeme buď navštívit hru (pohled na mapu), nebo vstoupit do nezaheslované společnosti. Potom se nám už stáhne mapa. Doporučuji hned někam umístit ředitelství. U některých serverů, pokud umístíte ředitelství v okolí nějakého města, nikdo jiný pak nemůže v jeho okolí stanice. Taktéž si rovnou přejmenujte společnost, protože název Player#12 Transport není nic ideální. A nyní již si můžete užívat hru. Stejný postup a funkčnost je i u mobilních zařízení.