.
Loading...
Zde najdete pokročilejší návody pro zkušené hráče. Nové návody stále přibývají.

Směrování je něco jako bójky u lodí. V případě, že třeba máte mezi městy 2 tratě (či 4 koleje) a jedna trať je delší = rovná se méně využívaná hodí se použít směrování. Taktéž se to dá změnit v Nastavení (Prostředí/Distribuce nákladu). Potom zadáte směrování jako normální příkaz.

Divíte se, že městská správa odmítla vydat povolení? Město hodně navštve pokud bouráte vysoké budovy (jasně) a kostely (dáte Info/Informace o zemi). V Nastavení (Prostředí/Města a Městská správa) si můžete změnit postoj města k úpravám. Dále také můžete zakázat městům stavění silnic a přejezdů, což jim však znesnadní rozvoj. Skóre si u města vylepšíte výsadbou stromů a v nejhorším i úplatkem (můžete být přistiženi). Stavět můžete až od hodnocení Slabé a výše. Bourat normální domy taktéž.

Ta se vám hodí v případě optimalizování dopravy. Zobrazíte si to v sekci Mapa. Bílá znamená málo/vůbec nevyužívaný směr, červená přetížený. Ideální je mít tmavě zelenou. Můžete zobrazit trasy jen urč. společnosti či komodity.

Díky dotacím získáte 1,5x až 4x vyšší cenu za převoz. Nabídky se vám zobrazují v dolním středním poli nebo sekci Dotace. Jsou vždy na jeden rok. Dotace se započítají až po převezení první jednotky nákladu/cestujích. V případě nastavení vysoké obtížnosti hry jsou dotace velmi důležité.

V této sekci si můžete změnit svůj obličej. Pokud dáte Podrobně může si uložit daný obličej do souboru. Při další hře ho zase v Podrobně nahrajete. V sekci Barva si můžete vybrat ze 16 barev pro různá vozidla. U tramvají si můžete vybrat dokonce dvoubarevný nátěr. V sekci Prezident změníte jméno šéfa (dejte si tam klidně pravé - hra to nikde neukládá) a u Společnost název firmy (výchozí je Určitéměsto Transport). U Ředitelství si zase můžete umístit nebo přesunout za 1% hodnoty společnosti sídlo firmy. Rozměry jsou 2x2, některé multiplayerové hry to vyžadují ihned po připojení.

Jistě jste si všimli, že při zadávání příkazů máte různé možnosti.

Jet bez zastavení = vhodné, pokud třeba máte na silnici zastávku v malém městě a nechcete, aby vám tam konkrétní spoje zastavovaly. Jet přes = obdoba směrování u vlaků. Jet přes bez zastavení = kombinace předchozích dvou možností.

Plně naložit vším a čímkoliv = vozidlo bude čekat až na plné obsazení (běží vám dny přepravy). Nenakládat = zakáže nakládání nákladu a cestujících. Vyložit vše = vyloží i tehdy, pokud stanice nepřijímá náklad co je ve vozidle. Přeložit = klasická překládka zmiňuji se o tom zde. Nevykládat = vozidlo bude pouze nakládat. V případě, že je Nevykládat i Nenakládat je vozidlu stanice na nic a je lepší dát Jet bez zastavení.

V případě lodního depa i hangáru můžete vybrat přestavení vozidla na jiný náklad, pokaždé vás to stojí náklady na přestavbu. Vhodné pokud jste shopni nákladní loď či letadlo vytížit oběma směry. Údržba - ta funguje u všech. Můžete naplánovat pravidelnou údržbu, jen v případě potřeby nebo zastavení vozidla. Vhodné, aby vám voidla nezajížděla dlouhé cesty kvůli údržby.

Pokud máte opravdu velká města (20 000 ob. a více), tak jistě souhlasíte s tím, že klasická dvojkolejná trať s úrovňovým křížením vám nemůže stačit. Řešením je čtyřkolejná trať a mimoúrovňové křížení. Křižovatek je nespočetné množství, můžete je ovlivňovat podle toho jaký směr je vytíženější atd... Podívejete se na fotogalerii křížení.

Změna základní grafiky vám úplně překope vzhled hry. Můžete mít hru v HD, nebo třeba hrát za měsíčního svitu. HD vám poskytnou základní grafiky aBase a zBase. Liší se jenom ikonkami. Stahují se ve Stahovat součásti, úplně dole. Díky grafice NightGFX můžete zase hrát za měsíčního svitu.

HD grafika aBase

HD grafika zBase - oproti aBase se liší jen v ikonkách

Noční grafika NightGFX

Del - zavření všech oken (mimo uložení)

F2 - Možnosti hry

F3 - Uložení hry

F4, M - Mapa světa

F5 - Seznam měst

F6 - Dotace

F7 - Seznam stanic

F8 - Finanční okno

F9 - Okno společnosti

F10 - Graf provozního zisku

F11 - Seznam společností

F12 - Investovat do průmyslu

Q, W, E, L, D - úpravy krajiny

A, S - stavba železnice

X - průhledné budovy

V - nastavený pohled

Pause Break - Pausa