Grafiky

Skvělé na TTDčku je, že si hru můžete patřičně ozvláštnit grafikami. Díky grafikám můžete mít ve hře třeba české autobusy, vlaky, vagony, nebo třeba změněné silnice, železnice. Grafiky jsou cosi jako módy, doplňky nebo rozšíření.

Stáhnutí grafik

Přejdeme do složky Stahovat součásti. Tam popojedeme trochu dolů, aby jsme vlevo měli napsané NewGRF. Potom si vybereme grafiky - ty které chceme stáhnout vlevo zakřížkujeme a vpravo dole klikneme na stáhnout. Potom přejdeme do složky Nastavení grafik a klikneme na stáhnuté grafiky a zmáčkneme tlačítko přidat. Při další nové hře už můžeme využívat tohoto rozšíření.

Pokud však potřebujeme stáhnout grafiky z externích stránek (obvykle je najdete na TT Fóru) je postup o něco složitější. Potom co si stáhnete grafiky (nejspíš do složky Stažené soubory), musíte grafiky vyjmout a vložit do složky OpenTTD (tu najdete nejspíš v Program Files, nebo Program Files (x86), či v Dokumentech). Z tama to přesunete do složky content_downoald a podle typu (v tomto v případě je to grafika) to přesuneme do složky NewGRF (AI do ai, mapy do scenario).

Doporučené grafiky

Mezi mé oblíbené grafiky patří u silničních vozidel Ikarus set, Bob´s British Buses. Z českých vám doporučuji vyzkoušet vše co začíná CS, Czech, nebo CSD. Největší srandu si ale užijete s grafikami ECS. Ty přidávají hodně nových průmyslů. U jedné z nich musíte třeba odvést dřevo z lesa do pily. Z pily potom do papírny nebo továrny na nábytek. Z papírny do tiskárny. A z tiskárny už konečně do Trade portu, domů, nebo turistického centra. Podobných grafik existuje nespočet, ale já jsem s nimi žádnou hru zatím nehrál, neboť než bych se to naučil, tak by to asi hodně dlouho trvalo.