.

Letecká doprava

Posledním ze čtyř základních druhů dopravy je doprava letecká.

Ta postupem času nabývá na důležitosti. V roce 1950 totiž máte k dispozici 3 druhy letadel, z nichž největší má kapacitu 65 cestujích. V roce 2013 už máte letadlo s maximální kapacitou 400 cestujících. Ale pozor, pokud máte zaplou údržbu (což byste měli, je to více reálnější), tak na začátku hry se do podobných věcí určitě nepouštějte. Letecká doprava je vhodná až jak budete mít vzdálená velká města (10 000 ob. a více) a na letištích vám bude přistávat letadlo jedno za druhým (roční údržba jednoho velkého letiště pří nízké ceně údržby stojí 135 000 liber). Z vlastní zkušenosti vím, že jakmile se prosperující AI pustila do letecké dopravy, do roku zkrachovala. Dejte také pozor na pády letadel.

Letiště

Letiště se dělí do 4 skupin: Malá, Velká, Hlavní a pro vrtulníky (povídání o nich najdete u vrtulníků). Čím je větší, tím větší jsou náklady na údržbu

Na malých letištích vám občas něco nepřistane, proto je lepší už od začátku (pokud to je k dispozici) stavět letiště minimálně velká. Příměstské l. má navíc heliport.

Malé letiště

Příměstské letiště

Nejzákladnější letiště je městské. Na metropolitním je navíc jedna přistávací dráhu.

Městské letiště

Metropolitní letiště

Hlavní letiště má 2 přistávací dráhy, heliporty a 2 hangáry. Mezikontinentální má oproti hlavnímu navíc ještě 2 přistávací dráhy.

Hlavní letiště

Mezikontinenetální letiště

Vozidla

Dalo by se říci, že letadla se dělí na 3 druhy:

Na ty co přistanou na malých letištích: např. Air Taxi

Na normální: např. Darwiny

Na nadzvuková: např. Yate Haugan, Dinger 1000 - počítejte s vyšší cenou

Na vrtulníky

Všechna vozidla najdete zde:

Vrtulníky

Vrtulníky zajišťují hlavně spojení ropných plošin a pevniny. Oproti lodím mají menší kapacitu. Ale pozor, kolem roku 2020 skončí jejich produkce. Na jedné lince musí být aspoň jeden servisní (nebo staniční) heliport či letiště s heliportem(z důvodu údržby a pořízení helikoptér)

Klasické letiště pro vrtulníky

Servisní letiště pro vrtulníky

Stanice pro vrtulníky></p> 

<p>Zase bych letadla nedával jako páteřní druh dopravy, ale jako jednu z možností meziměstské dopravy. Ale jak říkám, letadla mají své kouzlo.</p>

<div id=